۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد
English
صفحه اصلی
1395/03/23 دهگردشی فرماندار از روستاهای مرک ،میرزگ ،گوگچین و سرچاه تازیان
دهگردشی فرماندار از روستاهای مرک ،میرزگ ،گوگچین و سرچاه تازیان
به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی ، فرماندار بیرجند ، بخشدار مرکزی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان از روستاهای مرک ، میرزگ ، گوگچین و سرچاه‌تازیان بازدید کردند .
علی ناصری فرماندار بیرجند ضمن قدردانی از روستاییان که علیرغم تنگناهای اقتصادی و بحران آب، روستاها را خالی از سکنه نکرده‌ و به فعالیت کشاورزی و دامپروری مشغول هستند ، گفت : خدمت به روستاییان از افتخارات دولت تدبیر و امید است و همه توان ادارات را برای کاهش مشکلات روستاها بکار خواهیم گرفت.
ناصری با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری بنام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت : روستاها کانون اقتصاد مقاومتی هستند زیرا با کمترین امکانات و مصرف ، بیشترین تولید را انجام می‌دهند.
وی با قدردانی از حضور پرشور روستاییان در انتخابات گذشته تصریح کرد : حضور باشکوه شما در پای صندوق‌های رای دشمنان نظام و انقلاب را مایوس و ثابت کرد که مردم ایران در همه صحنه‌ها حضور دارند و پشتیبان انقلاب و نظام هستند.
ناصری با اشاره به اینکه برخی از مشکلات در سطح روستاها مشترک بوده و نیاز به بازنگری در برخی قوانین در سطح کلان کشوری دارد ؛ گفت : مشکلات روستاها که عمده آن در زمینه منابع طبیعی است ، بررسی و پیشنهاداتی برای اصلاح قوانین در اختیار نمایندگان محترم مجلس قرار گرفته تا در دستورکار مجلس دهم قرار گیرد .
فرماندار بیرجند با تقدیر از مشارکت روستاییان گفت : اساس پیشرفت کارها در روستاها بر مبنای مشارکت مردمی می باشد و این امر مستلزم همکاری مردم با دهیاران و شوراهای اسلامی است .
بخشدار مرکزی ضمن قدردانی از فرماندار بیرجند جهت بازدید از روستاها گفت : مهمترین درخواست اهالی روستای مرک گازرسانی به این روستا بود که مقرر شد موضوع از سوی فرمانداری از طریق دستگاه‌های ذیربط پیگیری شود .
وی ادامه داد : پس از آماده سازی زیرساخت‌ها و با مشارکت اهالی ، آبرسانی به طرح توسعه روستا تا پایان سال 95 صورت خواهد گرفت و طرح مطالعاتی برق‌رسانی نیز در دستور اداره برق قرار گرفته و یک کتابخانه با مشارکت اهالی و دهیاری از دیگر مصوبات روستای مرک بود .
مالکی بیرجندی با تصریح اینکه درخواست تامین آب شرب در روستاهای میرزگ و گوگچین مهمترین مشکل اهالی روستا می‌باشد ، گفت : افزایش یک تانکر آب شرب در هفته و اعزام کارشناسان جهاد کشاورزی جهت بررسی قنوات روستا از دستورات فرماندار جهت رفع مشکل کم آبی این روستاها بود .
بخشدار مرکزی با اشاره به اینکه مقرر شد طرح مطالعاتی مرمت قلعه تاریخی سرچاه تازیان از اعتبارات سال 95 در دستور اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قرار گیرد ادامه داد : خرید تجهیزات جهت راه اندازی شبکه دیجیتال با همکاری دهیاری ، اعزام کارشناسان جهاد کشاورزی جهت بررسی قنوات روستا از دیگر مصوبات مهم دهگردش فرماندار در روستای سرچاه تازیان بود .
 
 
 
 
تعداد بازدید: 3966
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal