۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد
English
صفحه اصلی
1398/08/30 زيرساخت‌هاي حوزه كتاب و كتابخواني در استان متناسب با سابقه فرهنگي باشد.
زيرساخت‌هاي حوزه كتاب و كتابخواني در استان متناسب با سابقه فرهنگي باشد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بيرجند روز گذشته مراسم بزرگداشت روز كتاب، كتابخواني و كتابدار با حضور فرماندار شهرستان در محل سالن جلسات بانك ملي برگزار شد.
فرماندار نيز در اين مراسم اظهار داشت: كتاب خشت و زيربناي فرهنگ است و زماني كه فضاي مجازي با كندي و قطعي مواجهه مي‌شود اين موضوع براي ما روشن‌تر مي‌شود.
علي ناصري با بيان اينكه براي تغذيه فكري هيچ چيزي سالم‌تر از كتاب وجود ندارد افزود: زيرساخت‌هاي حوزه كتاب و كتابخواني در خراسان‌جنوبي بايد متناسب با سابقه فرهنگي و دانشگاهي بودن اين منطقه باشد.
وي اظهار داشت: بايد يك مركز فرهنگي در شهر بيرجند برپايه كتاب و كتابخواني با عنوان بنياد و مركز بيرجند شناسي با كمك شهرداري راه‌اندازي شود و نخستين اتفاق آن نيز ضبط خاطرات پيشكسوتان اين ديار باشد.

كتابخوان حرفه‌اي در استان وجود ندارد

فرماندار گفت: امروزه ابزارهاي نوين چون كتاب‌هاي صوتي براي مطالعه ايجاد شده اما به نظر مي‌رسد در دست گرفتن كتاب و مطالعه به شيوه سنتي لذت ديگري دارد و منطقه‌اي كه از نظر فرهنگي مدرسه‌اي چون شوكتيه را در تاريخ خود دارد در حوزه كتاب و كتابخواني نيز بايد پيشتاز باشد.

ناصري افزود: در بيرجند طي سال‌هاي اخير كتاب‌خانه‌هاي زيادي نوسازي و افتتاح شده است تا جوانان لذت كتاب‌خواندن را بچشند و ديار خاوران همواره با نام معلمان برجسته شناخته شده است.

وي تصريح كرد: هر چند ما زيرساخت‌هاي بسياري خوبي براي كتاب و مطالعه ايجاد كرده‌ايم اما متأسفانه كتابخوان حرفه‌اي وجود ندارد.
فرماندار عنوان كرد: در كشوهاي پيشرفته كتاب جزء لاينفك زندگي روزمره مردم است و يك برنامه‌ريزي دقيق مي‌توان فرصت براي مطالعه در شبانه‌روز را ايجاد كند.
 
 
 
 
تعداد بازدید: 230
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal