۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
English
صفحه اصلی
1398/08/30 زيرساخت‌هاي حوزه كتاب و كتابخواني در استان متناسب با سابقه فرهنگي باشد.
زيرساخت‌هاي حوزه كتاب و كتابخواني در استان متناسب با سابقه فرهنگي باشد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بيرجند روز گذشته مراسم بزرگداشت روز كتاب، كتابخواني و كتابدار با حضور فرماندار شهرستان در محل سالن جلسات بانك ملي برگزار شد.
فرماندار نيز در اين مراسم اظهار داشت: كتاب خشت و زيربناي فرهنگ است و زماني كه فضاي مجازي با كندي و قطعي مواجهه مي‌شود اين موضوع براي ما روشن‌تر مي‌شود.
علي ناصري با بيان اينكه براي تغذيه فكري هيچ چيزي سالم‌تر از كتاب وجود ندارد افزود: زيرساخت‌هاي حوزه كتاب و كتابخواني در خراسان‌جنوبي بايد متناسب با سابقه فرهنگي و دانشگاهي بودن اين منطقه باشد.
وي اظهار داشت: بايد يك مركز فرهنگي در شهر بيرجند برپايه كتاب و كتابخواني با عنوان بنياد و مركز بيرجند شناسي با كمك شهرداري راه‌اندازي شود و نخستين اتفاق آن نيز ضبط خاطرات پيشكسوتان اين ديار باشد.

كتابخوان حرفه‌اي در استان وجود ندارد

فرماندار گفت: امروزه ابزارهاي نوين چون كتاب‌هاي صوتي براي مطالعه ايجاد شده اما به نظر مي‌رسد در دست گرفتن كتاب و مطالعه به شيوه سنتي لذت ديگري دارد و منطقه‌اي كه از نظر فرهنگي مدرسه‌اي چون شوكتيه را در تاريخ خود دارد در حوزه كتاب و كتابخواني نيز بايد پيشتاز باشد.

ناصري افزود: در بيرجند طي سال‌هاي اخير كتاب‌خانه‌هاي زيادي نوسازي و افتتاح شده است تا جوانان لذت كتاب‌خواندن را بچشند و ديار خاوران همواره با نام معلمان برجسته شناخته شده است.

وي تصريح كرد: هر چند ما زيرساخت‌هاي بسياري خوبي براي كتاب و مطالعه ايجاد كرده‌ايم اما متأسفانه كتابخوان حرفه‌اي وجود ندارد.
فرماندار عنوان كرد: در كشوهاي پيشرفته كتاب جزء لاينفك زندگي روزمره مردم است و يك برنامه‌ريزي دقيق مي‌توان فرصت براي مطالعه در شبانه‌روز را ايجاد كند.
 
 
 
 
تعداد بازدید: 375
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal