۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
English
صفحه اصلی
1395/03/23 دهگردشی فرماندار از روستاهای مرک ،میرزگ ،گوگچین و سرچاه تازیان
دهگردشی فرماندار از روستاهای مرک ،میرزگ ،گوگچین و سرچاه تازیان
به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی ، فرماندار بیرجند ، بخشدار مرکزی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان از روستاهای مرک ، میرزگ ، گوگچین و سرچاه‌تازیان بازدید کردند .
علی ناصری فرماندار بیرجند ضمن قدردانی از روستاییان که علیرغم تنگناهای اقتصادی و بحران آب، روستاها را خالی از سکنه نکرده‌ و به فعالیت کشاورزی و دامپروری مشغول هستند ، گفت : خدمت به روستاییان از افتخارات دولت تدبیر و امید است و همه توان ادارات را برای کاهش مشکلات روستاها بکار خواهیم گرفت.
ناصری با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری بنام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت : روستاها کانون اقتصاد مقاومتی هستند زیرا با کمترین امکانات و مصرف ، بیشترین تولید را انجام می‌دهند.
وی با قدردانی از حضور پرشور روستاییان در انتخابات گذشته تصریح کرد : حضور باشکوه شما در پای صندوق‌های رای دشمنان نظام و انقلاب را مایوس و ثابت کرد که مردم ایران در همه صحنه‌ها حضور دارند و پشتیبان انقلاب و نظام هستند.
ناصری با اشاره به اینکه برخی از مشکلات در سطح روستاها مشترک بوده و نیاز به بازنگری در برخی قوانین در سطح کلان کشوری دارد ؛ گفت : مشکلات روستاها که عمده آن در زمینه منابع طبیعی است ، بررسی و پیشنهاداتی برای اصلاح قوانین در اختیار نمایندگان محترم مجلس قرار گرفته تا در دستورکار مجلس دهم قرار گیرد .
فرماندار بیرجند با تقدیر از مشارکت روستاییان گفت : اساس پیشرفت کارها در روستاها بر مبنای مشارکت مردمی می باشد و این امر مستلزم همکاری مردم با دهیاران و شوراهای اسلامی است .
بخشدار مرکزی ضمن قدردانی از فرماندار بیرجند جهت بازدید از روستاها گفت : مهمترین درخواست اهالی روستای مرک گازرسانی به این روستا بود که مقرر شد موضوع از سوی فرمانداری از طریق دستگاه‌های ذیربط پیگیری شود .
وی ادامه داد : پس از آماده سازی زیرساخت‌ها و با مشارکت اهالی ، آبرسانی به طرح توسعه روستا تا پایان سال 95 صورت خواهد گرفت و طرح مطالعاتی برق‌رسانی نیز در دستور اداره برق قرار گرفته و یک کتابخانه با مشارکت اهالی و دهیاری از دیگر مصوبات روستای مرک بود .
مالکی بیرجندی با تصریح اینکه درخواست تامین آب شرب در روستاهای میرزگ و گوگچین مهمترین مشکل اهالی روستا می‌باشد ، گفت : افزایش یک تانکر آب شرب در هفته و اعزام کارشناسان جهاد کشاورزی جهت بررسی قنوات روستا از دستورات فرماندار جهت رفع مشکل کم آبی این روستاها بود .
بخشدار مرکزی با اشاره به اینکه مقرر شد طرح مطالعاتی مرمت قلعه تاریخی سرچاه تازیان از اعتبارات سال 95 در دستور اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قرار گیرد ادامه داد : خرید تجهیزات جهت راه اندازی شبکه دیجیتال با همکاری دهیاری ، اعزام کارشناسان جهاد کشاورزی جهت بررسی قنوات روستا از دیگر مصوبات مهم دهگردش فرماندار در روستای سرچاه تازیان بود .
 
 
 
 
تعداد بازدید: 6781
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal